Silmalaugude plastika

Vananedes meie naha elastsus väheneb ning selle tulemusena nahk lõtvub, tekivad kortsud, silmade alla moodustuvad kergesti eristatavad naha ebatasasused ehk „kotid“ ning seetõttu võib üldine välimus tunduda väsinud ja eakas. Silmalaugude korrigeerimine aitab ka siis, kui lõtvunud silmalaud hakkavad vaatevälja segama.

Silmalaugede plastikaga korrigeeritakse kas üla-või alalauge, vastavalt vajadusele ka mõlemat. Lõikuse tulemusena on teie välimus värskem, nooruslikum ning kaunim.

Kas silmalaugude plastika on mõeldud just mulle?

  • Jah, mu silmalaud on kortsus ja silma all on „kotid“
  • Jah, mu lõtvunud laud segavad mu nägemist
  • Jah, ma tahan välja näha nooruslikum ja säravam

Kui olete otsustanud silmalaugude plastika kasuks, siis olete oodatud meie erialaarsti konsultatsioonile, kus arutame teiega täpselt läbi, millised on teie ootused ning kas ja mil määral saame operatsiooni käigus neid ootusi täita.

Orienteeruvalt tund aega kestva konsultatsiooni ajal kirjeldab arst teile detailselt operatsioonile eelnevat ja järgnevat protsessi, samuti operatsiooni ennast. Teeme vajalikud analüüsid, küsime teie tervisliku seisundi ja harjumuste kohta ning vastame ka kõigile teie küsimustele. Meile oluliseks infoks teie kohta on allergiad, suitsetamine ja muud tervisega seotud harjumused.

Silmalaugude operatsioon

Silmalaugude operatsiooni käigus eemaldatakse ülalault ülearune rasvkude, vajalikul määral ka silma ringlihast ning nahka. Alalaugudelt eemaldatakse samuti üleliigne rasvkude, mis tekitas teie silmade alla naha ebatasasusi. Lõikus kestab üks kuni kaks tundi ning teeme seda kohaliku tuimestusega.

Paar tundi pärast operatsiooni vaatab kirurg teid veelkord üle ning juba samal päeval lubatakse teid kodusele järelhooldusele. Kuna olete läbinud lõikuse, on väike valu silmade ümbruses normaalne ning vajadusel saate valuvaigisteid. Kuigi üldine valutundlikkus sõltub teie organismist, siis tavaliselt üle kahe päeva patsiendid valuvaigisteid ei vaja.

Haava hooldamine

Pärast operatsiooni on silmade ümbrus hell ja paistes, kuid paari nädalaga peaks tundlikkus vähenema, paistetus alanema ning lõikuse tulemused näha olema. Nädala jooksul peaksid silmad olema võimalikult kuivad.

Paari kuu jooksul pärast operatsiooni ei soovita me arme venitada, tõsta raskeid esemeid, teha hoogsalt trenni ega saunas käia. Kuigi raske treening pole soovitatav, aitab mõõdukas füüsiline koormus vereringet parandada ja seega ka taastumist kiirendada.

Suitsetamine aeglustab oluliselt haavade paranemist, mistõttu soovitame vähemalt kuu aega enne ja pärast operatsiooni suitsetamisest loobuda.

Armid

Silmalaugude lõikuse puhul tehakse sisselõiked nii, et need võimalikult vähe näha jääksid. Ülalau korrigeerimisel jääb arm näha vaid silma välisnurgast, alalau lõikuse puhul tehakse sisselõige ripsmejoone alla.

Esialgu on armid tumedamad, kuid need muutuvad ajapikku heledamaks ja vähem märgatavaks. Armide kiiremaks paranemiseks soovitame kasutada apteegist saadavaid haavageele.

Mõned kuud pärast operatsiooni soovitame end kaitsta otsese päikese eest, sest päikesekiirgusest tekkiv mõju naha pigmendile võib muuta armid tumedamaks ja silmatorkavamaks.

Lõpptulemus

Juba paar nädalat pärast operatsiooni on paistetus alanenud ning operatsioonitulemused nähtavad, kuid lõpliku tulemuse nägemiseks läheb aega mõned kuud. Teie välimus on pärast lõikust nooruslikum, ilme värskem ning puhanum.