Rindade vähendamine

Paljud naised küll ihkavad suuri ja lopsakaid rindu, kuid teiste jaoks võivad liiga suured rinnad olla ebameeldivad ja isegi tüütud ning segada igapäevast elu. Lisaks sellele, et need võivad tekitada piinlikkust ning ebamugavust, raskendavad suured rinnad vahel ka sportimist. Kui teile on looduse poolt kaasa antud suured rinnad, siis võib rindade vähendamise operatsioon olla heaks viisiks, kuidas rindu oma ülejäänud kehaga proportsiooni viia.

Rindade vähendamise operatsioon võib oluliselt raskendada imetamist. Soovitame teil teha operatsioon pärast laste sünnitamist, kuna rasedus ja imetamine võivad oluliselt muuta operatsiooni tulemusi.

Kas rindade vähendamise operatsioon on mõeldud just mulle?

  • Jah, mu rinnad on liiga suured, tekitades mulle valusid ja ebamugavust
  • Jah, ma häbenen rannas käia ja end alasti teistele näidata
  • Jah, ma tahan olla oma rindade suuruse üle uhke

Kui olete otsustanud rindade vähendamise operatsiooni kasuks, siis olete oodatud meie erialaarsti konsultatsioonile, kus arutame teiega täpselt läbi, millised on teie ootused ning kas ja mil määral saame operatsiooni käigus neid ootusi täita.

Orienteeruvalt tund aega kestva konsultatsiooni ajal kirjeldab arst teile detailselt operatsioonile eelnevat ja järgnevat protsessi, samuti operatsiooni ennast. Teeme vajalikud analüüsid, küsime teie tervisliku seisundi ja harjumuste kohta ning vastame ka kõigile teie küsimustele. Meile oluliseks infoks teie kohta on allergiad, suitsetamine ja muud tervisega seotud harjumused.

Rindade vähendamise operatsioon

Rindade vähendamise operatsioon on peen ilukirurgia, sest operatsiooni käigus eemaldatakse lõtvunud nahk, ülearune rasvkude ning siirdatakse areool koos rinnanibuga, pärast mida vormib ilukirurg teile uued ja kaunid rinnad. Lõikus kestab kolm kuni neli tundi ning teeme seda alati üldnarkoosiga.

Enne operatsiooni kantakse joonisena teie rindadele markeeringud sisselõigete kohtadest ning nibude uuest asetusest, et saaksite parema pildi oodatavast lõpptulemusest. Sageli tehakse rindade vähendamisel ka rasvaimu, et tulemus oleks veelgi püsivam ja loomulikum. Operatsiooni käigus on võimalik korrigeerida ka rindadevahelist kaugust.

Rindade vähendamise operatsiooni põhiolemuseks on eemaldada rindadest üleliigne nahk, näärme-ja rasvkude, rinnanibud paigutatakse ülespoole ja vajadusel nende suurust ka vähendatakse.

Operatsioonist toibute paari tunni jooksul ning veedate öö meie kliinikus. Kuna olete läbinud operatsiooni, on väike valu rindades normaalne ning vajadusel saate valuvaigisteid. Kuigi üldine valutundlikkus sõltub teie organismist, siis tavaliselt üle kahe päeva patsiendid valuvaigisteid ei vaja. Vajadusel paigutatakse ka dreenid liigse kehavedeliku juhtimiseks, mis hiljem eemaldatakse.

Järgmisel päeval vaatab kirurg teid üle ning enne koju lubamist annab teile kaasa individuaalse järelhooldusprogrammi.

Haava hooldamine

Pärast operatsiooni on teie rinnad hellad ja survele tundlikud, kuid paari nädalaga peaks paistetus ja tundlikkus vähenema. Nädala jooksul peaksid haavad olema võimalikult kuivad ja kaetud steriilsete plaastritega. Soovitame kindlasti kanda 3-6 nädalat pärast operatsiooni spetsiaalset kaartugedeta ja hästiistuvat rinnahoidjat.

Kahe kuu jooksul pärast operatsiooni ei soovita me arme venitada, tõsta raskeid esemeid, teha hoogsalt trenni, saunas käia ning hoiduda tuleks ka otsesest päikesekiirgusest….

Siiski aitab mõõdukas füüsiline koormus vereringet parandada ja seeläbi ka taastumist kiirendada.

Suitsetamine aeglustab oluliselt haavade paranemist, mistõttu soovitame vähemalt kuu aega enne ja pärast operatsiooni suitsetamisest loobuda.

Armid

Kahjuks pole võimalik sisselõikeid ilma armideta teha, kuid esialgu tumedamad armid muutuvad ajapikku heledamaks ja vähem märgatavaks. Selleks, et armid kiiremini paraneksid ja vähem näha jääksid, soovitame kasutada apteegist saadavaid haavageele. Liigliha vältimiseks kasutage silikoonplaastreid, mida leiate samuti apteegist.

Mõned kuud pärast operatsiooni soovitame end kaitsta ka otsese päikese eest, sest päikesekiirgusest tekkiv mõju naha pigmendile võib muuta armi tumedamaks ja silmatorkavamaks.

Lõpptulemus

Juba paar päeva pärast operatsiooni on esmane turse ja paistetus alanenud ning saate näha esialgseid operatsiooni tulemusi – teie rinnad on väiksemad ning kehaga rohkem proportsioonis.

Lõpliku tulemuse saavutamiseks läheb siiski pool kuni üks aasta. Mõne nädala pärast peaks turse taanduma ja saate naasta oma tavapärase elu juurde, kandes aga riideid, mida varem suured rinnad ei võimaldanud.

Rindade vähendamise operatsioon on suhteliselt püsivate tulemustega, hoides rinnad õige hoolduse korral kaunina mitmeid aastaid.