Rindade tõstmine

Noorena on rinnad üldiselt pringid ja kaunid, kuid aja möödudes võivad erinevad tegurid muuta rinnad lõtvunuks ja vähendada naha elastsust. Rasedus, imetamine, suured kaalumuutused, dieet, rohke päikesekiirgus, rinnahoidja mitte kandmine ning rindade eest vähene hoolitsemine on ühed peamised tegurid, mis võivad rinnad rippuvaks ja lõtvunuks muuta.

Rindade tõstmine ei muuda neid tundetuks ning pärast operatsiooni on võimalik ka imetada, kuigi operatsioonijärgne rasestumine võib saadud tulemust muuta.

Kas rindade tõstmise operatsioon on mõeldud just mulle?

  • Jah, mu rinnad on lõtvunud
  • Jah, ma häbenen rannas käia ja end alasti näidata
  • Jah, ma soovin nautida kaunist büsti, mis tõstaks mu enesekindlust

Kui olete otsustanud rindade tõstmise operatsiooni kasuks, siis olete oodatud meie erialaarsti konsultatsioonile, kus arutame teiega täpselt läbi, kas piisab vaid rindade tõstmisest või oleks vaja ka implantaatide paigaldamist.

Orienteeruvalt tund aega kestva konsultatsiooni ajal kirjeldab arst teile detailselt operatsioonile eelnevat ja järgnevat protsessi, samuti operatsiooni ennast. Teeme vajalikud analüüsid, küsime teie tervisliku seisundi ja harjumuste kohta ning vastame ka kõigile teie küsimustele. Meile oluliseks infoks teie kohta on allergiad, suitsetamine ja muud tervisega seotud harjumused.

Rindade tõstmise operatsioon

Rindade tõstmise operatsioon kestab kaks kuni kolm tundi ning see viiakse läbi üldnarkoosiga. Enne operatsiooni kantakse joonisena rinnale markeeringud tulevaste rindade kuju ja suuruse kohta, et saaksite parema pildi eeldatavast lõpptulemusest. Rindade tõstmise operatsiooni põhiolemuseks on eemaldada üleliigne nahk ja muuta rinnakudede ja -nibude asetust, pärast seda suletakse sisselõige õmblusega.

Operatsioonist toibute paari tunni jooksul ning veedate öö kliinikus. Vajadusel saate valuvaigisteid ning kuigi üldine valutundlikkus sõltub teie organismist, siis tavaliselt üle kahe päeva patsiendid valuvaigisteid ei vaja.

Järgmisel päeval vaatab kirurg teid üle ning enne koju lubamist antakse teile kaasa individuaalne järelhooldusprogramm.

Haava hooldamine

Pärast operatsiooni on teie rinnad natuke hellad ja enesetunne võib olla ebamugav, kuid see möödub päevadega. Nädala jooksul peaksid haavad olema võimalikult kuivad ja kaetud steriilsete plaastritega. Soovitame kindlasti kanda 3-6 nädalat pärast operatsiooni spetsiaalset kaartugedeta ja hästiistuvat rinnahoidjat.

Paari kuu jooksul pärast operatsiooni ei soovita me arme venitada, tõsta raskeid esemeid, teha hoogsalt trenni ega saunas käia. Esimestel nädalatel tuleks hoiduda ka seksuaalsest tegevusest. Kuigi raske treening pole soovitatav, aitab mõõdukas füüsiline koormus vereringet parandada ja seega ka taastumist kiirendada.

Suitsetamine aeglustab oluliselt haavade paranemist, mistõttu soovitame vähemalt kuu aega enne ja pärast operatsiooni suitsetamisest loobuda.

Armid

Kahjuks pole võimalik sisselõikeid ilma armideta teha, kuid esialgu tumedamad armid muutuvad ajapikku heledamaks ja vähem märgatavaks. Armide kiiremaks paranemiseks soovitame kasutada apteegist saadavaid haavageele.

Liigliha vältimiseks kasutage silikoonplaastreid, mida leiate samuti apteegist. Mõned kuud pärast operatsiooni soovitame ülakeha kaitsta otsese päikese eest, sest päikesekiirgusest tekkiv mõju naha pigmendile võib muuta armi tumedamaks ja silmatorkavamaks.

Lõpptulemus

Esmased tursed ja paistetused kaovad mõne nädala jooksul ning rindade valulikkus mõne kuu jooksul, kuid teie rinnad on kohe pärast operatsiooni pringimad ja kaunimad. Rindade vähendamise operatsiooni lõplik tulemus on näha 6-12 kuu pärast, mil rinnad on operatsioonist täielikult taastunud ning lõplikult paranenud.

Rindade tõstmise operatsioon on suhteliselt püsivate tulemustega, hoides rinnad õige hoolduse korral kauni ja pringina mitmeid aastaid.

“Olen uskumatult õnnelik, et võtsin julguse kokku ja läksin operatsioonile! Rindade tõstmise operatsioonist on möödas 2 nädalat ja ma olen tulemusega väga rahul! Dr. Jaan Troost ja kogu personal NMC-s olid super!”

Linda (47), Rootsist