Rindade suurendamine

Väikesed rinnad võivad olla looduse poolt kaasa antud või kahanenud tugeva kaalulanguse tagajärjel. Kumbki neist pole aga piisavaks argumendiks, miks ei võiks naisel olla just sellise suurusega rinnad, nagu ta ise soovib.

Aastal 1962 tehti esimesed rindade suurendamise operatsioonid. Tol ajal võis operatsioonidel olla mitmeid puudusi ja ettenägematuid tagajärgi. Praeguseks on rindade suurendamise operatsioon muutunud aga tunduvalt usaldusväärsemaks, kauakestvamaks ning üsnagi ohutuks kirurgiliseks teenuseks.

Kas rindade suurendamise operatsioon on mõeldud just mulle?

  • Jah, mu keha proportsioonid on paigast ära ja rinnad on erineva suurusega
  • Jah, mu rinnad on peale sünnitust kaotanud elastsuse või on kaalukaotus muutnud mu rindade suurust ja kuju
  • Jah, ma tahan endale suuremaid rindasid, mille üle uhkust tunda

Kui olete otsustanud rindade suurendamise operatsiooni kasuks, siis olete oodatud meie erialaarsti konsultatsioonile, kus arutame teiega täpselt läbi, millised on teie ootused ning kas ja mil määral saame operatsiooni käigus neid ootusi täita.

Orienteeruvalt tund aega kestva konsultatsiooni ajal kirjeldab arst teile detailselt operatsioonile eelnevat ja järgnevat protsessi, samuti operatsiooni ennast. Suuname teid vajalikke analüüse tegema, küsime teie tervisliku seisundi ja harjumuste kohta ning vastame ka kõigile teie küsimustele. Meile oluliseks infoks teie kohta on allergiad, suitsetamine ja muud tervisega seotud harjumused.

Kõige loomulikuma ja püsivama tulemuse annab õige suuruse ja kujuga valitud implantaat. Seetõttu proovime üheskoos leida just teie jaoks sobivaima suurusega rinnaproteesi, et rinnad tunduksid pärast operatsiooni kõige loomulikumad.

Rindade suurendamise operatsioon

Rindade suurendamise operatsioon kestab umbes üks tund ning see viiakse läbi alati üldnarkoosiga. Vastavalt implataadi paigutamise tehnikale jääb nahale 4-6 sentimeetrine kosmeetiline õmblus. Pärast implataatide paigaldamist pannakse ümber rindkere toetavad sidemed, mis operatsioonijärgsel päeval eemaldatakse. Seejärel jäävad haavadele vaid plaastrid.

Operatsioonist toibute paari tunni jooksul ning veedate öö meie kliinikus. Kuna olete läbinud operatsiooni, on väike valu rindades normaalne ning vajadusel saate valuvaigisteid. Kuigi üldine valutundlikkus sõltub teie organismist, siis tavaliselt üle kahe päeva patsiendid valuvaigisteid ei vaja. Järgmisel päeval vaatab kirurg teid üle ning enne koju lubamist annab teile kaasa individuaalse järelhooldusprogrammi.

Haava hooldamine

Pärast operatsiooni on teie rinnad hellad ja survele tundlikud, kuid paari nädalaga peaks paistetus ja tundlikkus vähenema. Nädala jooksul pärast operatsiooni peaksid haavad olema võimalikult kuivad ja kaetud steriilsete plaastritega. Soovitame kindlasti kanda 3-6 nädalat pärast operatsiooni spetsiaalset kaartugedeta ja hästiistuvat rinnahoidjat.

Paari kuu jooksul pärast operatsiooni ei soovita me arme venitada, tõsta raskeid esemeid, teha hoogsalt trenni ega saunas käia. Esimestel nädalatel tuleks hoiduda ka seksuaalsest tegevusest. Kuigi raske treening pole soovitatav, aitab mõõdukas füüsiline koormus vereringet parandada ja seega ka taastumist kiirendada. Oma tavapärase elurütmiga saate jätkata umbes üks-kaks nädalat pärast operatsiooni.

Suitsetamine aeglustab oluliselt haavade paranemist, mistõttu soovitame vähemalt kuu aega enne ja pärast operatsiooni suitsetamisest loobuda.

Armid

Kahjuks pole võimalik sisselõikeid ilma armideta teha, kuid esialgu tumedamad armid muutuvad ajapikku heledamaks ja vähem märgatavaks. Armide kiiremaks paranemiseks soovitame kasutada apteegist saadavaid haavageele. Liigliha vältimiseks kasutage silikoonplaastreid, mida leiate samuti apteegist.

Mõned kuud pärast operatsiooni soovitame ülakeha kaitsta otsese päikese eest, sest päikesekiirgusest tekkiv mõju naha pigmendile võib muuta armi tumedamaks ja silmatorkavamaks.

Lõpptulemus

Umbes kaks-kolm kuud pärast operatsiooni on armid paranenud ning operatsiooni kaunis tulemus nähtav.
Täielikuks paranemiseks läheb aga 6-12 kuud. Ükskõik, kui loomulikud rinnaproteesid ka ei paistaks, tuleb siiski meeles pidada, et implataadid on teie organismis võõrkehad. Seetõttu soovitame teie enda tervise huvides iga paari aasta tagant rindade kontrollis käia.

Tuletame meelde, et rinnaproteeside ajalugu kinnitab – rinnaproteesidega on võimalik imetada ning need ei ohusta planeeritavat rasedust.

“Läbisin 8 nädalat tagasi rindade suurendamise operatsiooni. Valu oli minimaalne ja armid on vaevumärgatavad. Olen tulemusega väga rahul ja õnnelik! See on olnud igati positiivne kogemus. Ma soovitan Nordic Medical Centerit kõigile, kes soovivad oma rindu suurendada. Sõnad ei suuda väljendada rahulolu!”

Agnes (26), Taanist

“Olen väga rahul oma uute rindadega! 5 nädalat pärast operatsiooni olen nagu uus naine! Suur tänu minu arstile, Dr Troostile! Suurepärane töö!”

Anna (30), Venemaalt

“Mul oli rindade suurendamise lõikus aasta tagasi ja olen tulemusega väga rahul. Paranesin kiiresti ning armid on vaevalt märgatavad. Võin julgelt Nordic Medical Centerit soovitada. Kõrgelt kvalifitseeritud kirurgid ja töötajad!”

Amanda (27), Taanist