Rasvaimu

Rasvaimu soovitatakse inimestele, kellele on teatud piirkondadesse ladestunud liigset rasvkudet, mis trenni või dieediga ei kao. Kuigi rasvaimu tulemused on positiivselt silmatorkavad ja kauakestvad, pole see mõeldud ülekaalulistele üldiseks kehakaalu alandamiseks.

Kõige sagedamini ladestuvad rasvkoed nii ala-, kui ülakõhule, reite välis- ja sisepiirkonda, põlvedele, kukla- ja lõuaalusesse piirkonda (nn. lõualott). Rasvaimu käigus eemaldatakse efektiivselt liigne rasvkude, tänu millele muutub inimene ka kõhnemaks. Kuna rasvarakke organismi juurde ei teki, siis püsib kaunis välimus piisava füüsilise koormuse ja tervisliku toitumise korral kaua.
Kasutame WaterJet rasvaimu aparaati. Tegu on uusima põlvkonna masinaga, mis võimaldab operatsiooni läbi viia kudesid vähem traumeerides.

Kas rasvaimu operatsioon on mõeldud just mulle?

  • Jah, mul on märgatav ülekaal
  • Jah, mul on kindlates keha piirkondades üleliigne rasvkude, mis trenniga ei kao
  • Jah, ma tahan saledam ja kaunim välja näha

Kui olete otsustanud rasvaimu operatsiooni kasuks, siis olete oodatud meie erialaarsti konsultatsioonile, kus arutame täpselt teie soovi läbi – millisest piirkonnast ja kui palju rasvaimu teeme, kui elastne on teie nahk ning millised on oodatavad tulemused.

Orienteeruvalt tund aega kestva konsultatsiooni ajal kirjeldab arst teile detailselt operatsioonile eelnevat ja järgnevat protsessi, samuti operatsiooni ennast. Teeme vajalikud analüüsid, küsime teie tervisliku seisundi ja harjumuste kohta ning vastame ka kõigile teie küsimustele. Meile oluliseks infoks teie kohta on allergiad, suitsetamine ja muud tervisega seotud harjumused.

Rasvaimu operatsioon

Rasvaimu operatsiooni kestvus sõltub sellest, kas eemaldame rasvkudesid ühest või mitmest piirkonnast. Vastavalt sellele tehakse kas kohalik või üldnarkoos. Üldiselt kestab operatsioon kuni paar tundi. Vahetult enne operatsiooni kantakse joonisena teie opereeritava(te)sse piirkonda(desse) markeeringud, et teil oleks selgem ülevaade eeldatavast lõpptulemusest. Kuna ühe operatsiooni ajal on võimalik teha rasvaimu mitmele piirkonnale, siis kokku võib operatsiooni ajal eemaldada 0,5-6 liitrit rasva.

Kui rasvaimu tehakse mitmest kohast, siis jäetakse teid üheks ööks haiglasse. Järgmisel päeval vaatab kirurg teid üle ning enne koju lubamist annab teile individuaalse järelhooldusprogrammi. Kui teile tehti operatsioon vaid ühte piirkonda ja teie tervislik seisund pärast operatsiooni on hea, lubab kirurg teid juba samal päeval kodusele järelhooldusele.

Väike valu opereeritud piirkondades on normaalne ning vajadusel saate valuvaigisteid. Kuigi üldine valutundlikkus sõltub teie organismist, siis tavaliselt üle kahe päeva patsiendid valuvaigisteid ei vaja.

Haava hooldamine

Pärast operatsiooni on sisselõigete piirkonnad tundlikud ja hellad, kuid see taandub mõne nädalaga. Nädala jooksul peaksid haavad olema võimalikult kuivad ja kaetud steriilsete plaastritega. Parema lõpptulemuse saavutamiseks ja paranemise kiirenemiseks soovitame teil 3-6 nädalat pärast operatsiooni kanda toetavaid kompressiooniriideid.

Paari kuu jooksul pärast operatsiooni ei soovita me arme venitada, tõsta raskeid esemeid, teha hoogsalt trenni ega saunas käia. Esimestel nädalatel tuleks hoiduda ka seksuaalsest tegevusest. Kuigi raske treening pole soovitatav, aitab mõõdukas füüsiline koormus vereringet parandada ja seega ka taastumist kiirendada. Suitsetamine aeglustab oluliselt haavade paranemist, mistõttu soovitame vähemalt kuu aega enne ja pärast operatsiooni suitsetamisest loobuda.

Armi hooldamine

Kahjuks pole võimalik sisselõikeid ilma armideta teha, kuid esialgu tumedamad armid muutuvad ajapikku heledamaks ja vähem märgatavaks. Armide kiiremaks paranemiseks soovitame kasutada apteegist saadavaid haavageele. Liigliha vältimiseks kasutage silikoonplaastreid, mida leiate samuti apteegist.

Mõned kuud pärast operatsiooni soovitame end kaitsta otsese päikese eest, sest päikesekiirgusest tekkiv mõju naha pigmendile võib muuta armi tumedamaks ja silmatorkavamaks.

Lõpptulemus

Kuigi pärast üleliigselt ladestunud rasvkoe eemaldamist on esmane tulemus silmaga kohe nähtav, läheb rasvaimu operatsioonijärgsete piirkondade lõplikuks asetumiseks aega 6-12 kuud.

Rasvaimu positiivseimaks küljeks on selle püsivus, sest uusi rasvarakke organismi juurde ei teki. Te paistate välja nooruslikum, tervislikum ning kõhnem. Siiski soovitame teil hoiduda suurtest kaalumuutustest, sest see võib muuta kehapinna ebatasaseks ning rasvaimu operatsiooni tulemused vähem püsivaks.

“Briljantne töö, olen nii rõõmus ja õnnelik. Rasvaimu operatsioonist on möödas ainult 3 kuud ja ma olen tulemustega väga rahul. Personal oli väga abivalmis ja sõbralik. Ei läheks kusagile mujale kliinikusse.”

Anita (45), Rootsist