Näo ja kaela plastika

Vananedes kaotab nahk oma elastsuse ning muutub lõdvemaks. See, kui kiiresti kellegi näo-ja kaelanahk lõtvub, oleneb pärilikkusest, kuid suurt rolli mängib ka liigne päike, mis vähendab oluliselt kudede elastsust. Nägu ja kaela pinguldavaid operatsioone tehakse alates 40. eluaastast ning kuigi see ei peata vananemist, on pinguldamisel silmnähtav noorendav efekt. Teie nahk on pringim, siledam ning tänu sellele paistate välja noorem. Operatsiooni tulemused kestavad mitmeid aastaid, pärast mida võib operatsiooni vajadusel korrata.

Kas näo-ja kaela pingulduse operatsioon on mõeldud just mulle?

  • Jah, mu näo-ja kaelanahk on häirivalt lõtvunud
  • Jah, mu lõua all on lõtvunud nahka
  • Jah, ma tahan välja näha nooruslikum ja kaunim

Kui olete otsustanud näo-ja kaela pingulduse operatsiooni kasuks, siis olete oodatud meie erialaarsti konsultatsioonile, kus arutame teiega täpselt läbi, millised on teie ootused ning kas ja mil määral saame operatsiooni käigus neid ootusi täita.

Orienteeruvalt tund aega kestva konsultatsiooni ajal kirjeldab arst teile detailselt operatsioonile eelnevat ja järgnevat protsessi, samuti operatsiooni ennast. Teeme vajalikud analüüsid, küsime teie tervisliku seisundi ja harjumuste kohta ning vastame ka kõigile teie küsimustele. Meile oluliseks infoks teie kohta on allergiad, suitsetamine ja muud tervisega seotud harjumused.

Näo- ja kaela pingulduse operatsioon

Näo-ja kaela pingulduse operatsiooni käigus tõstetakse näo ja kaela piirkonnast nahaalust rasv-ja lihaskudet ning ülemäärane nahk eemaldatakse. Lõikus kestab kolm kuni kaheksa tundi ning seda tehakse alati üldnarkoosi kasutades.

Operatsioonist toibute paari tunni jooksul ning veedate öö meie kliinikus. Kuna olete läbinud operatsiooni, on väike valu näo-ja kaelapiirkonnas normaalne. Vajadusel saate valuvaigisteid. Kuigi üldine valutundlikkus sõltub teie organismist, siis tavaliselt üle kahe päeva patsiendid valuvaigisteid ei vaja.

Järgmisel päeval vaatab kirurg teid üle ning enne koju lubamist annab teile kaasa individuaalse järelhooldusprogrammi.

Haava hooldamine

Pärast operatsiooni on teie näo-ja kaelapiirkond sidemetes ja hell. Sidet tuleb ümber näo ja kaela kanda nädal aega nii öösel kui päeval.

Kahe kuu jooksul pärast operatsiooni on oluline hoida oma näo- ja kaelapiirkonda erilise hoole all. Sel ajal ei soovita me arme venitada, tõsta raskeid esemeid, teha hoogsalt trenni ega saunas käia. Kuigi raske treening pole soovitatav, aitab mõõdukas füüsiline koormus vereringet parandada ja seega taastumist kiirendada.

Suitsetamine aeglustab oluliselt haavade paranemist, mistõttu soovitame vähemalt kuu aega enne ja pärast operatsiooni suitsetamisest loobuda.

Armid

Kahjuks pole võimalik sisselõikeid ilma armideta teha, kuid esialgu tumedamad armid muutuvad ajapikku heledamaks ja vähem märgatavaks. Armide kiiremaks paranemiseks soovitame kasutada apteegist saadavaid haavageele. Liigliha vältimiseks kasutage silikoonplaastreid, mida leiate samuti apteegist.

Mõned kuud pärast operatsiooni soovitame end kaitsta otsese päikese eest, sest päikesekiirgusest tekkiv mõju naha pigmendile võib muuta armi tumedamaks ja silmatorkavamaks.

Lõpptulemus

Näo-ja kaela pingulduse tulemus on püsiv, säilides lausa kuni 8-10 aastat. Seejärel võib soovi korral teha korduslõikuse, et kaunis välimus kestaks.

Pärast lõikust on esialgu teie nahk hell, kuid aja möödudes haavad paranevad ning tundlikkus väheneb. Umbes kahe nädala pärast saate pöörduda tagasi oma tavarutiini juurde, kuid lõplik operatsiooni tulemus on nähtav mõne kuu möödudes. Siiski näete juba nädala möödumisel välja tunduvalt nooruslikum ja kaunim.

“Kindlasti soovitan Dr. Tiia Tammet. Ta on parim arst keda ma tean. Personaliga ja patsiendi koordinaatoriga oli ka väga lihtne suhelda. Tänu näo ja kaela pinguldusele kadusid aastad mu näolt. Olen saadud tulemusega väga rahul!”

Hanna (55), Rootsist