Kõrvade plastika

Sageli soovivad kõrvade korrigeerimist inimesed, kellele ei meeldi nende kõrvade pärilik asend või kuju. Kõige sagedamini pöörduvad inimesed meie ilukirurgi poole murega, et nende kõrvad hoiavad peast märgatavalt eemale. Tänapäeval saab kõrvade kaugust peast korrigeeriva lõikuse abil hõlpsasti muuta. Lõikust tehakse lisaks täiskasvanutele ka alla 18-aastastele noorukitele, alates 7. eluaastast.

Kas kõrvade plastika on mõeldud just mulle?

  • Jah, mu kõrvad hoiavad peast liiga eemale
  • Jah, mulle ei meeldi mu kõrvade pärilik asend või kuju
  • Jah, ma tahan välja näha ilus ning olla oma kõrvade üle uhke

Kui olete otsustanud kõrvade plastika kasuks, siis olete oodatud meie erialaarsti konsultatsioonile, kus arutame teiega täpselt läbi, millised on teie ootused ning kuidas saame operatsiooni käigus neid ootusi täita.

Orienteeruvalt tund aega kestva konsultatsiooni ajal kirjeldab arst teile detailselt operatsioonile eelnevat ja järgnevat protsessi, samuti operatsiooni ennast. Teeme vajalikud analüüsid, küsime teie tervisliku seisundi ja harjumuste kohta ning vastame ka kõigile teie küsimustele. Meile oluliseks infoks teie kohta on allergiad, suitsetamine ja muud tervisega seotud harjumused.

Kõrvade plastika operatsioon

Kõrvaplastika operatsioon kestab üks kuni kaks tundi ning me teeme seda tavaliselt kohaliku tuimestusega.

Sisselõige tehakse kõrva taha, nii jääb arm võimalikult vähe näha. Pärast kõrva korrektset tagasi asetamist õmmeldakse sisselõige kinni ning ümber pea seotakse rõhkside, mis aitab vähendada turset ja veritsust.

Pärast lõikust vaatab arst teid paari tunni pärast veelkord üle ning laseb teid juba samal päeval kodusele järelhooldusele. Kuna olete läbinud lõikuse, on väike valu operatsioonipiirkonnas normaalne, lastel esineb valusid siiski vähem kui täiskasvanutel. Vajadusel saate valuvaigisteid ja kuigi üldine valutundlikkus sõltub teie organismist, siis tavaliselt üle kahe päeva patsiendid valuvaigisteid ei vaja.

Haava hooldamine

Pärast operatsiooni on teie kõrvapiirkond ja pea sidemes ning hell, rõhksidet tuleb ümber pea ja kõrvade kanda kuni kaks nädalat, nii öösel kui ka päeval. Nädala jooksul tuleks kõrvu hoida võimalikult kuivadena ning kaetud rõhksidemega.

Kahe kuu jooksul pärast operatsiooni peaksite oma pea- ja kõrvade piirkonda eriti hoolikalt hoidma. Sel ajal ei soovita me arme venitada, tõsta raskeid esemeid, teha hoogsalt trenni ega saunas käia. Kuigi raske treening pole soovitatav, aitab mõõdukas füüsiline koormus vereringet parandada ja seega ka taastumist kiirendada.

Suitsetamine aeglustab oluliselt haavade paranemist, mistõttu soovitame vähemalt kuu aega enne ja pärast operatsiooni suitsetamisest loobuda.

Armid

Kahjuks pole võimalik sisselõikeid ilma armideta teha, kuid esialgu tumedamad armid muutuvad ajapikku heledamaks ja vähem märgatavaks. Armide kiiremaks paranemiseks soovitame kasutada apteegist saadavaid haavageele. Liigliha vältimiseks kasutage silikoonplaastreid, mida leiate samuti apteegist.

Mõned kuud pärast operatsiooni soovitame end kaitsta otsese päikese eest, sest päikesekiirgusest tekkiv mõju naha pigmendile võib muuta armi tumedamaks ja silmatorkavamaks.

Lõpptulemus

Kõrvu korrigeeriva lõikuse tulemus on näha kohe, sest kõrvade asend ja kuju on silmnähtavalt muutunud. Lõpliku tulemuse saavutamiseks läheb mõned kuud aega. Teie kõrvad on pärast kõrvaplastikat loomulikud ja kaunid.