Kõhuplastika

Välimus mõjutab meie enesehinnangut palju. Lõtvunud kõht võib elukvaliteedi alla viia. Selline lihtne tegevus nagu rannas käimine ja teistele oma kõhu paljastamine võivad tekitada piinlikkust ja ebamugavustunnet.

Lõtvunud nahk tekib kõhu piirkonda tavaliselt pärast rasedusi või suuri kaalulangusi. Kuna kõhuplastika operatsiooni tulemused on üsnagi püsivad, on see heaks vahendiks oma välimuse korrigeerimiseks. Siiski ei asenda kõhuplastika operatsioon treeninguid ja tervislikku toitumist, vaid aitab seal, kus treeningud oodatavat tulemust ei anna.

Soovitame kõhuplastika operatsiooni edasi lükata, kui plaanite suuremat kaalulangust, sest see võib mõjutada lõikuse tulemusi. Raseduse planeerimist kõhuplastika operatsioon ei takista.

Kas kõhuplastika operatsioon on mõeldud just mulle?

  • Jah, mu kõhul on liigset rasvkudet, mida pole võimalik treeningutega kaotada
  • Jah, mul on naha elastsuse vähenemine, mis on tingitud vananemise hormonaalsetest muutustest
  • Jah, ma tahan, et mu kõht oleks siledam, visuaalselt kaunim ja pringim

Kui olete otsustanud kõhuplastika operatsiooni kasuks, siis olete oodatud meie erialaarsti konsultatsioonile, kus arutame teiega täpselt läbi, millised on teie ootused ning mil määral saame neid täita. Veendume üheskoos, kas kõhuplastika on õige operatsioon teie probleemi lahendamiseks. Vajadusel kombineerime operatsiooni rasvaimuga, et saada parim ja kestvam tulemus. Võimalik on teha ka osalist kõhuplastikat, mis on väiksemate sisselõigete arvuga.

Orienteeruvalt tund aega kestva konsultatsiooni ajal kirjeldab arst teile detailselt operatsioonile eelnevat ja järgnevat protsessi, samuti operatsiooni ennast. Teeme vajalikud analüüsid, küsime teie tervisliku seisundi ja harjumuste kohta ning vastame ka kõigile teie küsimustele. Meile oluliseks infoks teie kohta on allergiad, suitsetamine ja muud tervisega seotud harjumused.

Kõhuplastika operatsioon

Kõhuplastika operatsiooni on võimalik teha kas täielikult või osaliselt- mini abdominoplastiana, vastavalt sellele, millises seisukorras on teie kõht ning kui palju nahka ja rasvkudet oleks vaja eemaldada. Seoses sellega varieerub ka operatsiooni kestvus, jäädes 2-4 tunni piiresse. Teeme kõhuplastikat alati üldnarkoosiga.

Operatsioonipäeval kantakse joonisena teie kõhule markeeringud, märkimaks ära sisselõigete kohad. Operatsiooni käigus eemaldatakse teie kõhult üleliigne nahk ja nahaalune rasvkude, samuti tugevdatakse lõtvunud kõhulihaseid. Kuna alakõhult nahk eemaldatakse, kaasneb sellega ka naba siirdamine, et lõpptulemusena paikneks naba proportsionaalselt õiges kohas. Sisselõige tehakse alakõhu piirkonda võimalikult madalale, et saaksite armi ihupesuga varjata. Pärast lõikust paigaldatakse teile dreenid, mis eemaldatakse esimesel operatsioonijärgsel päeval.

Operatsioonist toibute paari tunni jooksul ning veedate kuni kaks ööd meie kliinikus. Operatsiooni möödudes on väike valu sisselõigete piirkonnas normaalne ning vajadusel saate valuvaigisteid. Kuigi üldine valutundlikkus sõltub teie organismist, siis tavaliselt üle kahe päeva patsiendid valuvaigisteid ei vaja.

Enne koju lubamist vaatab kirurg teid üle ning annab teile individuaalse järelhooldusprogrammi.

Haava hooldamine

Esimestel päevadel võivad tavapärased liigutused olla valulikumad ja kõhupiirkond hell, kuid umbes nädala pärast on paistetus alanenud ning te tunnete end juba paremini.

Nädala jooksul tuleb haava hoida võimalikult kuivana ja kaetud steriilsete plaastritega. Soovitame 3-6 nädalat pärast operatsiooni kanda 24 tundi päevas spetsiaalset korsetti, mis aitab oluliselt parandada lõpptulemust ning kiirendab paranemist. Paari kuu jooksul pärast operatsiooni ei soovita me arme venitada, tõsta raskeid esemeid, teha hoogsalt trenni ega saunas käia. Esimestel nädalatel soovitame hoiduda ka seksuaalsest tegevusest. Kuigi raske treening pole soovitatav, aitab mõõdukas füüsiline koormus vereringet parandada ja seega ka taastumist kiirendada.

Suitsetamine aeglustab oluliselt haavade paranemist, mistõttu soovitame vähemalt kuu aega enne ja pärast operatsiooni suitsetamisest loobuda.

Armid

Kõhuplastika jätab alakõhule küllaltki suure armi. Esialgu on arm tugevamalt eristuv, kuid aja möödudes see pehmeneb ja muutub heledamaks. Kuna kõhuplastika operatsiooni käigus muudetakse ka naba asukohta, siis jääb ka naba ümber väike ringikujuline arm. Selleks, et armid kiiremini paraneksid ja vähem näha jääksid, soovitame kasutada apteegist saadavaid haavageele. Liigliha vältimiseks kasutage silikoonplaastreid, mida leiate samuti apteegist. Mõned kuud pärast operatsiooni soovitame end kaitsta otsese päikese eest, sest päikesekiirgusest tekkiv mõju naha pigmendile võib muuta armi tumedamaks ja silmatorkavamaks.

Lõpptulemus

Juba paar päeva pärast operatsiooni on esmane turse ja paistetus alanenud ning esialgsed tulemused nähtavad – teie kõht on lamedam ning üldine kehakuju kaunim ja saledam. Lõpliku tulemuse saavutamiseks läheb siiski umbes pool aastat, kuid mõne nädalaga peaks tundlikus alanema ning te saate naasta oma tavapärase elu juurde.

Kõhuplastika operatsioon on suhteliselt püsivate tulemustega, hoides kõhu pringi ja siledana aastaid. Siiski soovitame regulaarselt trenni teha ning toituda tervislikult, sest vaid nii säilib kaunis tulemus kõige kauem.

“Läbisin kõhuplastika 6 kuud tagasi ja tulemused on suurepärased! Kui kaalute mis tahes väiksemat või suuremat operatsiooni, soovitan siiralt Nordic Medical Centerit. Väga sõbralikud, teadlikud ja kvalifitseeritud arstid.”

Susanne (43), Norrast