Juuste siirdamine

Juuste siirdamine (follikulaarne siirdamine) on kiiläspäisuse ravi meetod, kus üksikud juuste folliikulid (juuresibulad) korjatakse otse doonor-piirkonnast, ilma operatsioonita. Selle protseeduri käigus kasutatakse ühe mm läbimõõduga ringjat skalpelli, millega vabastatakse juuresibul peanahast ja viiakse siirdamise kohale.

Kas juuste siirdamine on mõeldud just mulle?

  • Jah, mu juuksepiir taandub ja on väga õhuke
  • Jah, minu juuksed langevad välja ja peanahk kiilaneb
  • Jah, ma tahan parandada oma juuste tihedust murettekitavates kohtades

Kui olete otsustanud juuste siirdamise kasuks, siis olete oodatud meie erialaarsti konsultatsioonile, kus arutame teiega täpselt läbi, millised on teie ootused ning kas ja mil määral saame protseduuri käigus neid ootusi täita.

Orienteeruvalt tund aega kestva konsultatsiooni ajal kirjeldab arst teile detailselt protseduurile eelnevat ja järgnevat protsessi, samuti protseduuri ennast. Küsime teie tervisliku seisundi ja harjumuste kohta ning vastame ka kõigile teie küsimustele. Meile oluliseks infoks teie kohta on allergiad, suitsetamine ja muud tervisega seotud harjumused.

Juuste siirdamise protseduur

Doonorjuuksed võetakse reeglina patsiendi kuklapiirkonnast ja stereomikroskoobi abil valmistatakse juuresibulad ette siirdamiseks. Mikroskoopiline meetod võimaldab prepareerida juuksesibulaid kahjustamata. Samuti aitab mikroskoobi kasutamine eemaldada juuksesibula ümber asetsevat nahka, mis hoiab ära hilisema armide tekke. Siirdamiseks ette valmistatud juuksesibulad sisaldavad 1 kuni 3 juuksekarva.

Juuksesibula istutamine on väga tähtis etapp, millest sõltub kui loomulikud näevad välja siirdatud juuksed. Implantaatori kasutamine võimaldab kontrollida siirdatud juuksesibula sügavust peanahka ja samuti siirdamisnurka (10-45 kraadi) ning siirdamissuunda. See tagab võimalikult loomuliku tulemuse. Implantaatori abil viiakse juuksesibul kahjustamata üle doonori pinnast juuste siirdamise kohale. Keskmise suurusega paljaku katmiseks kulub orjenteeruvalt 4-6 tundi.

Peale protseduuri vaatab kirurg teid üle ning enne koju lubamist annab teile kaasa individuaalse järelhooldusprogrammi.

Implantaator

Implantaator on meditsiiniline instrument, mis on välja töötatud juuste folliikulite (juuresibulate) siirdamiseks, veel vähesed kliinikud kasutavad seda.

Haava hooldamine

Juuste siirdamise protseduur arme ega haavu ei jäta. Esialgu võivad siirdamise kohad punetada ja võite tunda valulikkust, samuti võib esineda kerget peavalu. Kõik need sümptomid kaovad mõne päeva jooksul.

Armid

Juuste siirdamine teie nahale arme ei jäta.

Lõpptulemus

Juba paar päeva pärast operatsiooni on esmane turse ja paistetus alanenud ning saate näha  esialgseid protseduuri tulemusi. Õiget tulemust näeb aga alles kümne kuu pärast. Juuste siirdamise protseduur on püsivate tulemustega, lubades õige hoolduse korral siirdatud juustest kasvama hakata kuni 90 protsendil juustest.

“Tegin juuste siirdamise operatsioon 11 kuud tagasi ja tulemused on hämmastavad. Dr Sertšenkov on väga professionaalne ja osav! Sain suurepärase kogemuse osaliseks ning nüüd on mul tugevad ja paksud juuksed.”

Richard (52), Taanist